انتقاد شدید راجر واترز از دونالد ترامپ

مدیر وبسایت

رسانه نوا – راجر واترز، از بنیانگذاران گروه اسطوره ای پینک فلوید در جشنواره ای در کالیفرنیا روی صحنه رفت و در طول اجرای موسیقی، از ابراز عقیده در مورد مسائل سیاسی هم غافل نشد.

این هنرمند ۷۳ ساله در مورد جنبش «زندگی سیاه پوستان ارزش دارد» که در ماه های اخیر در آمریکا جان دوباره ای یافته است سخن گفت.

او هنگام اجرای ترانه «ما و آنها» (Us and Them) تصاویری از اعتراض های مربوط به این جنبش را روی صفحه نمایش داد و از یک کهنه سرباز آمریکایی که پایش را در جنگ از دست داده دعوت کرد تا روی سن بیاید و گیتار بنوازد. او ترانه اش را به همه کسانی که جان و سلامتی خود را در جنگ و خشونت از دست داده اند تقدیم کرد.

واترز همچنین از دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انتقاد کرد و انتقادهای خود را با بهره گیری از موسیقی و تصویر بیان کرد. راجر واترز هنگام اجرای ترانه «خوک ها» (Pigs) از آلبوم «حیوانات» (Animals) گروه پینک فلوید، تصاویر دونالد ترامپ را روی صفحه بزرگی پشت سرش نمایش داد.

بالون بزرگی به شکل خوک هم بالای سر تماشاگران شناور بود که در گوشه ای از آن نقشی از صورت دونالد ترامپ چاپ شده بود و کنار آن کلماتی چون «نادان»، «دروغگو» و «نژاد پرست» نوشته شده بود.

راجر واترز در بخشی از برنامه، حمایت خود را از جنبش موسوم به «بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل» نیز نشان داد و خواستار بازگشت فلسطینیان به سرزمینشان که توسط رژیم صهیونیستی غصب گشته، شد. 

دیدگاه شما

ترند روز

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت