آلبوم اَدِل در کم‌تر از یک سال ۱۰ میلیون نسخه فروخت!

رسانه نوا – ادل انقدر انواع و اقسام رکوردها را شکسته که کم‌کم رکوردشکستن دارد برای او شبیه یک سرگرمی می‌شود.
– ادل؟ این آخر هفته چه کار کردی؟
– آه، کار خاصی نکردم، فقط یکی دو تا دست‌آورد تاریخی در صنعت موسیقی داشتم، می‌دونی که!
بنابراین شنیدن این خبر که ادل موفق شده گواهی دایموند را در کمتر از یکسال از گذشت انتشار آلبوم در نوامبر ۲۰۱۵، در ایالات متحده به دست بیاورد خیلی غافلگیرمان نمی‌کند.
طبق گزارش «انجمن صنعت ضبط امریکا» (RIAA) سومین آلبوم ادل به نام ۲۵ از ۲۰ سپتامبر سال ۲۰۱۶ ده میلیون نسخه فروش داشته (معادل ده پلاتینیوم) که طبق گزارش‌ها نه میلیون از این تعداد فروشِ خالص آلبوم هستند.
ادل پیش از این، یک بار در سال ۲۰۱۱ نیز توانسته بود گواهی دایموند را به خاطر آلبوم ۲۱ کسب کند اما آن آلبوم طی دوسال این موفقیت را کسب کرد و آلبوم ۲۵ تقریبا در نیمی از آن مدت موفق به فروش دایموندی شد.
اگر این فاکتور برایتان کافی نیست باید بدانید که ادل یکی از معدود زنانی است که در تاریخ موسیقی امریکا موفق شده دو بار گواهی دایموند برای فروش آلبومی کسب کند (دو هنرمند دیگر یکی بریتنی اسپیرز است که در سال ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ موفق به کسب این گواهی شد و دیگری سلین دیون در سال‌های ۱۹۹۶ و ۱۹۹۷)
البته در سایه‌ی این موفقیت، آثار دیگر ادل نیز قرار دارند که هر کدام موفق به فروش‌های چند میلیونی شده‌اند؛ آلبوم ۲۱ با ۱۴ پلاتینیوم، اولین آلبوم او به نام ۱۹ با ۳ پلاتینیوم و تک‌آهنگ Hello با ۷ پلاتینیوم در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.
با این اوصاف تعجبی ندارد که می‌شنویم قرار است ادل بعد از پایان تورش یک استراحت طولانی مدت داشته باشد و از کار فاصله بگیرد.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت