مجید درخشانی: در زمان ممنوع‎الکاری، بیشترین بی‌مهری را از وزارت ارشاد دیدم

سام بورنگ

رسانه نوا – آیین رونمایی از آلبوم «خروش» ساخته‌ی مجید درخشانی با صدای مجتبی عسگری روز گذشته در شهر کتاب ابن سینا برگزار شد.

اجرای این مراسم که با حضور جمعی از هنرمندان مطرح برگزار می‌شد، برعهده‌ی «علیرضا بدیع» شاعر و غزل‌سرا بود. بدیع در ابتدای مراسم از «مجید پازوکی» تهیه‌کننده‌ی آلبوم دعوت کرد تا به صحب در خصوص این اثر بپردازد. پازوکی صحبت‌هایش را درمورد آلبوم آغاز کرد و گفت: “از مجموعه‌ای که در شکل‌گیری آلبوم ما را همراهی نمودند تشکر می‌کنم. بودن در کنار استاد درخشانی از موهبت‌های تکرار نشدنی زندگی من بود. تدوین و انتشار آلبوم «خروش» چند سال به طول انجامید. کنسرتی در شهر پاوه داشتیم. در این منطقه کردنشین مردم از موسیقی فارسی استقبال کردند. نکته چشم‌گیر دیگر اینکه در شهر کرمانشاه با وجود خوانندگان مشهوری که داشتند به شدت عاشق و شیفته استاد شجریان هستند. سفرمان و صدای مجتبی عسگری که از شاگردان خوب استاد شجریان بودند در شکل‌گیری “خروش” مؤثر بود. صدای ایشان برای من تداعی‌کننده صدای استاد بود. تصمیم گرفتیم آلبومی با صدای او تهیه و تنظیم شود. آلبوم خروش ۲-۳ سال در پیچ‌وخم‌های اداری بود. امیدوارم شاهد این باشم که با دوستان عرصه موسیقی که با عشق و امکانات کم فعالیت می‌کنند، همکاری و موسیقی کشورمان را حفظ کنیم. امیدوارم کسانی که با این نوع موسیقی مشکل دارند، به زودی مشکلشان برطرف شود. همیشه دوست داشتم بتوانم از جوانانی که با جان و دل کار می‌کنند، حمایت کنم.”

در ادامه «مریم لرستانی»، «محمدعلی بهمنی» و «نصرالله مدقالچی» نیز دعوت شدند تا هریک به صحبت‌های کوتاهی در خصوص این آلبوم پرداختند.

در ادامه نوبت به مجید درخشانی، آهنگساز این آلبوم رسد و و درباره اثرش گفت: “کاش استاد لطفی حضور داشتند. هر قدمی که برداشتم به لطف استاد لطفی بوده است. من درباره آلبوم نظری ندارم، نظرها گفته شد. دوست داشتم تصویر و صدای ساز جدید یسنای باشد اما متأسفانه قسمتی از آن حذف شد. مجتبی عسگری را پیش از این می‌شناختم و می‌دانستم خوب از پس کار برمی‌آید.”

درخشانی درخصوص ممنوعیت کاری‌اش در ساله‌های اخیر نیز گفت: “در چند سالی که ممنوع الکار بودم بیشترین بی مهری را از وزرات ارشاد دیدم. هنوز با وجود انتشار آلبوم اجازه برگزاری کنسرت را ندارم.”

در انتهای نیز مجتبی عسگری به اجرای زنده یکی از قطعات آلبوم پرداخت. همچنین پایان بخش برنامه به مراسم جشم امضای آلبوم اختصاص یافت.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت