قاسم افشار: به دلیل تشابه صدایم با ابی ۱۱ ماه ممنوع الکار بودم

شهیار کبیری

ناگفته های قاسم افشار در گفتگوی اختصاصی با رسانه نوا در برنامه کامنت.

قاسم افشار (زادهٔ ۱۳۴۴ در تهران) خواننده موسیقی پاپ ایرانی است. تک‌ آهنگ مشهور  وقف پرنده‌ها که میانهٔ دهه ۷۰ خورشیدی با صدای او منتشر شد، او را در میان آغازگران موج دوم موسیقی پاپ پس از انقلاب جای داد.

قاسم افشار در سال ۱۳۴۴ در تهران متولد شد. در نوجوانی به موسیقی و خوانندگی علاقمند شد. از ۲۰ سالگی بطور جدی خواندن و نواختن را آغاز کرد. در سال ۱۳۷۶ به مرکز موسیقی صدا و سیما تحت مدیریت «علی معلم دامغانی» و قائم مقامی «فریدون شهبازیان» مراجعه و در آزمون خوانندگی پذیرفته شد.

پس از مدتی ترانه «وقف پرنده‌ها» به آهنگسازی «اکبر آزاد»، تنظیم «بهروز صفاریان» و ترانه‌سرایی «محمدعلی شیرازی» در اختیار او قرار گرفت و اولین اثر رسمی وی، ضبط و از صدا و سیما پخش شد. این ترانه که جزو ۱۰۰ ترانه مشهور ۴۰ سال موسیقی ایران محسوب می‌شود، به سرعت پخش و به شهرت رسید. او از نخستین خوانندگان موسیقی پاپ پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران به‌شمار می‌آید.

دیدگاه شما

1 دیدگاه
ali
پاسخ دادن

ای کاش گزارش تصویری از کنسرت ارکستر ملی که با خوانندگی علیرضا افتخاری در دوشب که سالن پر بود و از همه قشر حضور داشتند و چندین دقیقه استاد رو تشویق کردن و از بهترین کنسرت های چند وقت اخیر در ایران بود ، هم ویدیو یا گزارش حداقل میگذاشتین