رضا تاجبخش: به ماندگاری صدای بعضی ها معتقد نیستم/ یک آلبوم بین المللی در دست تهیه دارم

سام شرف زاده

رسانه نوا – وقتی دستانش روی کلاویه ها قرار می گیرد خیلی از اساتید نگاهش می کنند تا چیزی یاد بگیرند. کنکاش در سابقه و کارنامه هنری اش شما را به مسیر رسیدن به افتخارات متعددی می رساند.

اگر از اهالی موسیقی در مورد رضا تاجبخش بپرسید نه تنها از هنرش بلکه از اخلاق خوب و رفتار مهربانانه اش به عنوان موزیسین و یک فرد در اجتماع به شما خواهند گفت. در ادامه خواننده گفت و گوی من با رضا تاجبخش خواهید بود که از اتفاقات مهم موسیقایی اش در آینده دور و نزدیک گفته است.

این روزها مشغول چه کاری هستید و کمی از اجراهای اخیرتان بگویید

این روزها درگیر یک اجرا هستم که جزئیاتش را هفته آینده و پس از دریافت مجوزهای لازم اعلام می کنم. با دوستانم به فکر اجرای قطعات خودم هستم.

مدت ها است از یک آلبوم با صدای رضا تاجبخش صحبت می شود. این آلبوم به کجا رسیده؟

هنوز نمی توانم بگویم آلبومی با صدای من منتشر می شود.مشغول جمع کردن یک آلبوم هستم با بهترین موزیسین های دنیا. با افرادی که از کودکی آرزو داشتم با آن ها کار کنم. همه بی نظیر هستند و یکی دو قطعه از این آلبوم هم آماده شده است و بقیه قطعات هم در دست تهیه است و به احتمال زیاد یک آلبوم بین المللی لاتین خواهد بود. شاید روند به سرانجام رسیدن این آلبوم زمان زیادی بخواهد اما در حال ادامه دادن آن هستیم.

بیش از یک سال است فضای موسیقی پاپ تغییر کرده.

بله فضای موسیقی پاپ تغییر کرده است و مقداری از فضای ذهنی من هم دور شده است. این فضا خیلی قابل پیش بینی نبود اما در همه دنیا این اتفاق افتاده و این تیپ موزیک ها منتشر می شود. مشکلی با این قضیه ندارم و هر دوره ای یک نوع موسیقی مخاطب پیدا می کند و به نظر من جذابیت موسیقی پاپ همین است. موسیقی جز از ابتدای پیدایشش تا امروز زیاد تغییر نکرده و دارای قوانینی است که باید رعایت شود اما موسیقی پاپ به این شکل نیست. سلیقه های هنری مردم پی در پی در حال تغییر است. مردمی که به شکل تخصصی به موسیقی نگاه نمی کنند و کمی جنبه فان هم برایشان دارد. بد هم نیست. ما در حال حاضر با این ها سر و کار داریم و سلیقه این ها هم تغییر خواهد کرد. موسیقی مد است و شاید من به این تیپ موسیقی غلاقه نداشته باشم.

خوانندگانی مطرح شده اند که به اعتقاد خیلی ها یک شبه معروف شده اند؟ اگر این اتفاق درست باشد امکان ماندگار شدن خواهند داشت؟

در خیلی از جاهای دنیا همین اتفاق می افتد و مشکلی هم نیست. من خیلی به ماندگاری صدای بعضی ها معتقد نیستم و نمی گویم صد در صد آن ها. چند خواننده خوب و بی نظیر در این یکی دو سال آمده اند که به آن ها علاقه مندم. مثل امیرعباس گلاب، سیامک عباسی و بهنام بانی که خواننده های خیلی خیلی خوبی هستند. در کنار چنین افرادی خواننده هایی داریم که زیاد به آن ها علاقه مند نیستم.

شما در کارنامه موسیقایی خود آثاری دارید که مخاطبش هم افراد کم سن و سال هستند و هم افرادی که شاید بیش از سی و پنج سال سن داشته باشند. چه اتفاقی در موسیقی شما چنین نتیجه ای دارد؟

این از خوش شانسی من است که می گویید افراد کم سن و سال هم مخاطب من هستند و بابت این قضیه خدا را شکر می کنم. همیشه سعی کرده ام آن موسیقی را بسازم که به آن اعتقاد دارم و با خواننده هایی کار کنم که به توانایی های آن ها اعتماد دارم.

برنامه های آینده شما چیست؟

همانطور که گفتم اولین برنامه من کنسرتم است که امیدوارم در اردیبهشت ماه روی صحنه اجرا شود که با جمعی از دوستان خواننده قرار است انجام شود. بعد از آن ها آلبوم شخصی من که تمام نوازنده های آلبوم بین المللی هستند. در واقع بغضی از این نوازنده ها افرادی هستند که با آدم های عادی کار نمی کنند. این برای من افتخاری است که توانستم با افرادی کار کنم که موسیقی من را پسندیده اند و اسطوره های من در دنیا هستند. به زودی اسامی این هنرمندان را به شما می گویم.

دیدگاه شما

جدیدترین رویداد موسیقی

کنسرت بهنام بانی | 1 اسفند 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

بهنام بانی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت سیروان خسروی | 29 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

سیروان خسروی

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت آرون افشار | 28 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

آرون افشار

محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی

کنسرت گروه رستاک | 27 بهمن 98
0
روز
12
ساعت
31
دقیقه
10
ثانیه

گروه رستاک

محل برگزاری: تالار وحدت